AUKŠTAITIJOS REGIONO ALTERNATYVIOS MADOS FESTIVALIS „ŽYDĖJIMAS“

Projektas Aukštaitijos regiono alternatyvios mados festivalis „Žydėjimas“

Spalio  11d. Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centre įvyko devintasis alternatyvios mados festivalis , kurio šiemet tema – „Žydėjimas“. Dalyviai ir vėl nustebino savo išradingumu bei kruopštumu.

Nudžiugino

Nuolatinis dalyvis Almantas Kunskas įstojo į Dailės akademiją ir pasirinko kostiumo dizaino specialybę. Pasak jo , būtent šis renginys paskatino jį domėtis alternatyvia mada.

Nuolatinė dalyvė Samanta Šaparnytė, jau antrus metus grįžta iš Olandijos į Lietuvą, būtent dėl šio renginio, kuriam intensyviai ruošiasi ilgą laiką.

Mergaitės taip nori būti modeliais, kad įsitraukia vis naujos  šeimos į šį kūrybinį procesą. Daugumai iš jų pirmą kartą tenka išbandyti jėgas floristikos mene.

Per devynis metus, šiame renginyje išbandė savo jėgas ne tik seniūnijos gyventojai ir įstaigos, bet  ir daugelis kitų įstaigų bei organizacijų: Panevėžio miesto profesinė mokykla, Panevėžio rajono Liūdynės, Ėriškių, Šilagalio, Naujamiesčio, Ramygalos kultūros centrai, Piniavos ir Daukniūnų  bendruomenės, Kupiškio rajono Subačiaus m. bei Kupiškio r. Lukonių laisvalaikio salės kolektyvas.

2018 metais alternatyvios mados festivalyje dalyvavo devyni užsienio svečiai iš Lenkijos, Turkijos, Portugalijos, Italijos. Vienas jų – svečias iš Turkijos – darbavosi vertinimo komisijoje. Užsieniečiai Tiltagalius atrado neatsitiktinai. Karsakiškio Strazdelio pagrindinė mokykla vykdo bendrą ekologinį projektą su šių šalių mokyklomis. Panevėžio rajono delegacijai lankantis jose, buvo nuvežtas ir pristatytas vienas mados festivalio eksponatas, sužavėjęs užsieniečius.

Nustebino

Visko mačiusius žiūrovus nustebino Samantos Šaparnytės sukurta suknelė „Gamtos perlai“, kurios liemuo ir aukštakulnių batelių kulniukas buvo kruopščiai sudėlioti iš baltų ryžių. Iš rudų ryžių buvo sudėlioti raštai.

Odetos Petrauskienė kompozicija „Akimirka“ žavėjo įspūdinga kompozicija, kurioje  puikiai derėjo žydintis medis, paukščiai , drugeliai.

Aurelijos Brždžiūnienės sukurti drabužiai  žavi įvairove, neišsenkančia vaizduote ir begaliniu kruopštumu. Kasmet parenkamos vis kitos medžiagos, kitos formos. Vienai suknelei paruošti reikalingas dviejų mėnesių kruopštus rankų darbas. Aurelija kostiumus daro savo dukrai Atėnei, kuri pirmą kartą pasirodė šiame renginyje būdama 3 metukų.

 Artėja jubiliejinis X alternatyvios mados festivalis

Artėjantis dešimtasis festivalis verčia prisiminti visus etapus ir po truputį ruoštis jubiliejiniams metams.

Šio projekto dėka įvyko devintasis alternatyvios mados  festivalis, edukacija iš augalų „Žolynų šviesa“, sukurtas renginio logotipas, informacinis stendas bei alternatyvios mados atrinktų geriausių kadrų foto paroda ant drobės.

2020-aisias metais planuojamas renginys su įvairiomis staigmenomis.

 Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio rajono savivaldybė.

Kultūros centro informacija

Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras
Įmonės kodas 188212872
Paežerio g. 2. Tiltagalių k, Panevėžio raj. LT-38474
Tel: 8-45 559146
Mob: 867357565
El.paštas: tiltagaliukc@gmail.com