Geležių padalinys

SKAITYTI ISTORIJĄ

Geležių padalinysGeležių kultūrinės veiklos istorija

Geležių miestelio kultūrinė veikla prasidėjo 1958 m. naujai pastatytuose kultūros namuose. Geležių kultūrą tuo metu garsino mišrus choras, šokėjai, kurie savo kraštą atstovavo ne tik rajoninėse, bet ir respublikinėse dainų šventėse bei vokaliniai, etnografiniai ansambliai, agitmeninės veiklos ir dramos būreliai.
Karsakiškio seniūnijos prieglobstyje Geležių  kultūros namai tapo bendruomenės namais, o 2004 m. jie tapo – Tiltagalių kultūros centro Geležių padaliniu.
Nuo 2007 m. Geležių padalinio veiklai vadovauja Virginijus Barolis.

Meno vadovas Darius Dimbelis (2007-2012) vadovavo vaikų, jaunimo bei moterų  vokaliniams ansambliams. 

Nuo 2013 metų Geležiuose meno kolektyvams vadovauja Lina Veršelienė, kuri subūrė linijinių šokių kolektyvą „Širšės“ bei senjorų folkloro ansamblį „Geleža”.  Populiariosios muzikos grupei  „Varsa“ nuo 2016 metų pradėjo vadovauti meno vadovė Jovita Barolienė.

Bėgant laikui kultūrinė veikla įgijo kitus atspalvius – imta organizuoti veiklą orientuotą į etninės kultūros puoselėjimą, laisvalaikio, renginių organizavimą. Vieni iš jų – tradiciniai etninės kultūros renginiai. Jų paskirtis – burti bendruomenę, puoselėti ir jaunajai kartai perduoti tautos papročius ir tradicijas. Bendruomenės namų scenoje organizuojami ir profesionalių muzikantų, atlikėjų koncertai, spektakliai. Organizuojamos vakaronės, koncertai miestelio bendruomenei, populiarinami renginiai vaikams ir jaunimui. Kasmet minimos valstybinės bei kalendorinės šventės.

Geležių krašte tradiciniais ir metų renginiais jau tapo – Juozapo amatų mugė, Geležių krašto šventė Jokūbinės „Kai rugelis pareina namo”, kulinarinio paveldo šventė „Obuolinės”, „Giesmė Žaliosios girioje” organizuojama Bikiškių koplyčioje po ten vykstančių atlaidų, vokalinių ansamblių festivalis „Dainos sparnai” ir kt.  

2018 m. įgyvendintas projektas pilietinė iniciatyva „Nepriklausomybės šaliko mezgimas”.

STRAIPSNIAI APIE MUS (Panevėžio rajono savivaldybės informacija)

Publikuota: 2018 m. Vasario mėn. 12 d. 

Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams    

Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams

Ko Lietuvai, stovinčiai ant valstybingumo atkūrimo 100-mečio slenksčio, šiandien reikia labiausiai?  Vienybės, darnos, bendrystės – tame mūsų mažos šalies didybė ir jėga, o tai auginti ir gausinti galime kiekvienas, prisidėdami nors ir nedideliu, bet iš širdies gelmių einančiu darbu.
Tokią mintį skelbia Panevėžio rajone Geležių miestelyje prieš metus gimusi pilietinė iniciatyva „Tautinio Nepriklausomybės šaliko mezgimas“.
Idėjos iniciatorė Tiltagalių kultūros centro Geležių padalinio meno vadovė Jovita Barolienė praėjusių metų pradžioje sumanė pakviesti miestelio bendruomenę numegzti simbolinį trispalvį šaliką Vasario 16-osios minėjimui. Tačiau jos pagalbininkų, paėmusių į rankas virbalus, atsirado tiek daug, kad nutarta neapsiriboti kelių mėnesių darbo rezultatu, o megzti toliau. 
Mezginys ėjo iš rankų į rankas, iš miestelio į miestelį, iš bendruomenės į bendruomenę. Šio užsiėmimo ėmėsi įvairių profesijų, įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės. Jų entuziazmas natūraliai pagimdė mintį bendrystės ir darnos atmosferoje su didele meile mezgamą trispalvį šaliką  – kaip tautos vienybės ir sutelktumo simbolį – skirti Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui. 
Vasario 10 d., šeštadienį, Panevėžio rajono savivaldybės didžiojoje salėje įvyko šios spontaniškai kilusios ir daugybę ne tik Panevėžio, bet ir kaimyninių rajonų žmonių sujungusios pilietinės iniciatyvos baigiamasis renginys „Numegzta Lietuva“. 
Jis surengtas siekiant padėkoti ir pagerbti mezgėjus, mezgimo vietų organizatorius – visus, savo rankų darbštumu ir širdies šiluma, kūrusius gražią dovaną prasmingą jubiliejų mininčiai Tėvynei. 
„Mezgėme šaliką, o galvojome apie Lietuvą. Turėjome labai daug gražių bendruomeniškumo akimirkų, kurių rezultatu šiandien galime pasidžiaugti“,– į pilnutėlę salę žmonių kreipėsi renginio vedėja J. Barolienė.
Ji apžvelgė metus besitęsusią šaliko mezgimo istoriją, šiltai prisiminė mezgimo pradininkes – apie 20 geležiečių moterų, numezgusių pirmuosius 100 metrų šaliko ir įkvėpusias entuziazmo jį perėmusiems kitiems mezgėjams.
Padėkos raštais apdovanoti 25 mezgimo vietų organizatoriai. Jiems įteiktos simbolinės atminimo dovanėlės – kumščio dydžio trispalviai mezginio kamuoliukai, perverti dviem mažais virbalais.
Pasak J. Barolienės, iniciatyvoje dalyvavo 25 įstaigos ir organizacijos, maždaug 450 žmonių.  Tikslus šaliko ilgis bus išmatuotas vėliau, bet jau dabar žinoma, kad jis siekia maždaug 950 metrų,   sveria 55 kilogramus.
Iniciatyvos dalyvius pasveikino ir žemai nusilenkdamas jiems padėkojo meras Povilas Žagunis. Pirmąją padėką meras įteikė vyriausiai Geležių mezgėjai Onutei Navadvorskienei.
„Kiekviena didelė šventė prasideda Didžiąja savaite. Šiandien šiuo gražiu padėkos renginiu Panevėžio rajone prasidėjo Didžioji savaitė pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jūsų  dėka ji ypatinga – labai nuoširdi, jautri, didi savo dvasia“,– sakė P. Žagunis.
J. Barolienė visiems iniciatyvos dalyviams linkėjo ir toliau didžiuotis savo šalimi, kasdieniais darbais stiprinti jos laisvę, visuomet saugoti Lietuvą savo širdyse.
Renginyje šventinę nuotaiką kūrė Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ (vadovas Remigijus Vilys) ir Ramygalos kultūros centro vokalinis ansamblis „Aušra“ (vadovė Karolina Raziūnienė).
Renginio kulminacija tapo kartu sugiedotas Lietuvos himnas, visiems apsigaubus bendrystės simboliu – trispalviu tautiniu šaliku.
Renginys baigėsi atlikėjo Deivido Norvilo koncertu.
Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams  Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams Nusilenkta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui ypatingą dovaną sukūrusiems mezgėjams
SU MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA
2023 09 04
GIESMĖ ŽALIOSIOS GIRIOJE
2023 08 08
JOKŪBINĖS 2023
2023 07 31
VALSTYBĖS DIENOS IŠVAKARĖS
2023 07 06
STOVYKLA „SMAGIAI IR AKTYVIAI” . GELEŽIAI
2023 07 03
Rugsėjo
15
19 val.
SPEKTAKLIS „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ”
Rugsėjo
08
19 val.
TEATRŲ TEKĖJIMAS
Rugpjūčio
05
13.30 val.
GIESMĖ ŽALIOSIOS GIRIOJE
Liepos
22
18.30 val.
JOKŪBINĖS
Liepos
05
20 val.
VALSTYBĖS DIENOS IŠVAKARĖS
Liepos
05
18 val.
VASAROS RENGINIAI GELEŽIUOSE
Birželio
26
10 val.
STOVYKLA „SMAGIAI IR AKTYVIAI”
Birželio
12
18.30 val.
KVAPŲ PAŽINIMO VAKARAS
Birželio
02
18 val.
VAIKYSTĖS ŠVENTĖ
Gegužės
28
19 val.
SPEKTAKLIS „AŠ TIKĖ LĖLĖ”

Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras
Įmonės kodas 188212872
Paežerio g. 2. Tiltagalių k, Panevėžio raj. LT-38474
Tel: 8-45 559146
Mob: 867357565
El.paštas: tiltagaliukc@gmail.com