GYVENIMO VERTYBIŲ DIALEKTIKA

Nors kiekvienai kultūrai ir laikmečiui būdingos savitos vertybės, tačiau amžinosios vertybės yra atsparios laikui, jos perduodamos iš kartos į kartą, išlieka žmonių sąmonėje kaip pagrindiniai gyvenimo siekiai ir tikslai.

Absoliučiomis amžinosiomis vertybėmis būtų galima įvardinti šventumą ir gyvybę; tiesą, gėrį ir grožį; tikėjimą, viltį ir meilę, po to sektų visos mums žinomos dorybės, mūsų požiūris į laimę, laisvę ir kančią.
Paradoksas, bet nemaža dalis žmonių laimę tapatina su laikinosiomis vertybėmis, kurios išnyksta kaip dūmai vėjyje. Šioje paskaitoje buvo kalbama apie krikščionišką požiūrį į šventumą kaip kiekvieno krikščionio pagrindinę vertybę, kuria turėtų būti išmatuoti visi gyvenimo pasirinkimai ir tikslai. Tai ne tik pamatinė vertybė, bet ir pagrindinė krikščionio savybė, pagal kurią jis yra atpažįstamas ir pripažįstamas kaip Jėzaus sekėjas.

Bronė Gudaitytė OFS – filosofijos mokslų daktarė, Vytauto Didžiojo universiteto, Humanitarinių mokslų fakulteto lektorė, Marijos radijo laidos „Dvasinė ekologija“  vedėja, Rokų Šv. Antano Paduviečio parapijos vargonininkė. Dėstytoja, ypač mylima ir gerbiama studentų, VDU tradiciniuose bendruomenės rinkimuose jau net  4 metus iš eilės laimėjo „Metų širdies“ apdovanojimą.
Gyvenimo meno instituto vadovė 
Aušra Čebatoriūtė

Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras
Įmonės kodas 188212872
Paežerio g. 2. Tiltagalių k, Panevėžio raj. LT-38474
Tel: 8-45 559146
Mob: 867357565
El.paštas: tiltagaliukc@gmail.com