MANO ŠIRDIS – MANO SVEIKATA

Šių metų lapkričio – gruodžio mėn. Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, kartu su Panevėžio rajono savivaldybės poliklinika,  Tiltagaliuose  vykdė širdies ir kraujagyslių ligų rizikos grupės asmenų sveikatos stiprinimo šviečiamą – mokomą programą „Mano širdis – mano sveikata“. Pirmą susitikimo dieną visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas Pavel Gončar dalyvius supažindino su sveika gyvensena, jos reikšme lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai. Pristačius programos tikslus ir mokymų metodus buvo išdalinti atmintukai kiekvienam dalyviui. Susipažinus su programos tolimesne veikla buvo aptarti pagrindiniai sveikatos rizikos veiksniai ir jų prevencijos būdai.

Kituose susitikimose dalyvius supažindino gydytojas kardiologas Jurgis Sutkus su pagrindiniais širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais. Buvo aptarta kaip šie veiksniai veikia mūsų organizmą, o ypač širdies ir kraujagyslių sistemą. Gydytoja dietologė Virginija Vilemienė papasakojo apie sveikatai palankaus maisto pasirinkimo ir dienos normos kalorijų,  riebalų ir angliavandenių kiekio pasiskaičiavimą. Taip pat dalyviai buvo mokami individualių mitybos planų susidarymo principų. Daug dėmesio susilaukė kineziterapeutė Eglė Vyčaitė, supažindinus su fizinio aktyvumo reikšme širdies ir kraujagyslių ligų prevencija. Įsivertinę savo fizinį pajėgumą dalyviai buvo pakviesti mokytis daryti mankštą. Vienas iš mankštos etapų buvo skirtas daug sėdintiems dalyviams, jie išmoko darytis mankštą tiesiog nesikeliant iš kėdės. Apie streso reikšmę širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimui bei streso valdymo metodų mokė psichologas Dainius Čerbulėnas. Aptariant tas gyvenimo sritys dalyviams buvo duota daug vertingų patarymų kaip susidoroti su stresu.

Siekiant užtikrinti programos efektyvumą dalyviams buvo išdalintos anketos.

Šios programos tikslas – efektyviai stiprinti rizikos grupės asmenų sveikatą, supažindinti juos su širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniais, sveikos gyvensenos principais, išmokti keisti gyvenimą, valdyti stresą, pasirinkti sveikatai palankią mitybą bei fizinį aktyvumą.

Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras
Įmonės kodas 188212872
Paežerio g. 2. Tiltagalių k, Panevėžio raj. LT-38474
Tel: 8-45 559146
Mob: 867357565
El.paštas: tiltagaliukc@gmail.com