Tiltagalių UDC

SKAITYTI ISTORIJĄ

tiltagalių kultūros centras

Tiltagalių kultūros centro istorija

 

1977 m. Tiltagaliuose pastatyti nauji  kultūros namai. Iki tol kultūrinis gyvenimas vyko Tiltagaliuose esančiame Kiaulėno dvare. „Paežerio“ kolūkio laikotarpiu Tiltagalių kultūrinis gyvenimas buvo itin aktyvus.  Vadovų dėka choristai net septynis kartus (1977-1984) tarp kaimo kultūros namų kolektyvų pelnė pirmąsias vietas. Choristai ir šokėjai dalyvavo respublikinėse dainų šventėse Vilniuje (1960, 1965, 1970, 1975, 1980, 1983 metais). Ne kartą kolektyvai pasirodė ir Lietuvos televizijos kultūros laidose. Ilgametis  kultūros vadovas Vladas Žilys, kultūroje išdirbęs 33 metus, pelnė Lietuvos kultūros žymūno ženklą.
2004 metais, įvykus reorganizacijai, Tiltagalių kultūros namai tapo Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnijos Tiltagalių kultūros centru, kuriam pavaldūs tapo Karsakiškio ir Geležių padaliniai bei  Paliūniškio kaime dirbantis  meno vadovas.
2014 metais kultūros centras renovuotas ir pradėjo vykdyti Tiltagalių daugiafunkcio centro veiklas.
Organizuojama veikla orientuota į etninės kultūros puoselėjimą, laisvalaikio, renginių organizavimą. Vieni iš jų – tradiciniai etninės kultūros renginiai. Jų paskirtis – burti bendruomenę, puoselėti ir jaunajai kartai perduoti tautos papročius ir tradicijas. Kultūros centre organizuojami ir profesionalių muzikantų, atlikėjų koncertai, spektakliai. Organizuojamos vakaronės, koncertai kaimo bendruomenei, populiarinami renginiai vaikams ir jaunimui. Kasmet minimos valstybinės bei kalendorinės šventės. Tiltagalių kultūros centre tradiciniais ir metų renginiais jau tapo – kraštiečių šventė „Antaninės“, alternatyvios mados festivalis iš augalų „Pašėlęs ruduo“, seniūnijos žemdirbių šventė.
Šiuo metu kultūros centre veikia šie meno mėgėjų kolektyvai:  liaudiškos muzikos kapela „Lėvena“, kantri muzikos ansamblis „Bridge end band“, Mergaičių vokalinis ansamblis, linijinių šokių grupė „Širšės“, vaikų šiuolaikinių šokių grupė „En den du“, jaunimo šiuolaikinių šokių grupė „Lyra“, dailės būrelis.
Tiltagalių kultūros centras vykdo projektą Lietuvos jaunųjų menininkų meninės raiškos stovykla  „Brass vasara“. Į šią stovyklą suvažiuoja orkestrai ir šokėjai ne tik iš Panevėžio rajono, bet ir iš visos Lietuvos.

GITAROS VAKARAS SU RUGILE TAUJANSKAITE
2021 07 19
KETVIRTOJI VASAROS STOVYKOS DIENA – TAPYBOS PLENERAS, SAPNŲ GAUDYKLIŲ EDUKACIJA
TREČIOJI STOVYKLOS DIENA „VASAROJAM“ – IŠVYKA Į BIRŽUS
ANTROJI VAIKŲ VASAROS STOVYKLOS DIENA SU TEATRU, ETERINIŲ ALIEJŲ IR BIČIŲ VAŠKO EDUKACIJA BEI NUOTAIKINGA POUND TRENIRUOTE
VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „BENDRYSTĖS IR ĮSPŪDŽIŲ LABIRINTUOSE“ SU SKAUTAIS
Liepos
27
22 val.
KINAS PO ATVIRU DANGUMI TILTAGALIUOSE
Rugpjūčio
06
19 val.
BARDŲ MUZIKOS VAKARAS „ČIOBRELIŲ PIEVA“
Liepos
13
11 val.
VAIKŲ VASAROS STOVYKLA „BENDRYSTĖS IR ĮSPŪDŽIŲ LABIRINTUOSE“
Liepos
16
19 val.
GITAROS VAKARAS
Birželio
12
19 val.
TILTAGALIAI – MAŽOJI LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2021″ RENGINIAI
Birželio
28
14 val.
LĖLIŲ VEŽIMO TEATRAS
Birželio
12
19 val.
TILTAGALIŲ KRAŠTO ŠVENTĖ, TILTAGALIAMS 465
Balandžio
26
15 val.
ŠOKIO IŠŠŪKIS – ŠOKIS TAMSOJE
Birželio
12
17 val.
„TILTAGALIAI – MAŽOJI LIETUVOS KULTŪROS SOTINĖ 2021“ RENGINIAI
Kovo
11
14 val.
LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS ATKŪRIMUI SKIRTI RENGINIAI

Panevėžio rajono Tiltagalių kultūros centras
Įmonės kodas 188212872
Paežerio g. 2. Tiltagalių k, Panevėžio raj. LT-38474
Tel: 8-45 559146
Mob: 867357565
El.paštas: tiltagaliukc@gmail.com